17/3/9
عدد التعليقات:0
06:29
رقم المقالة:20173923673
-A A +A
خبرنگار بسیج دانش آموزی گزارش می دهد:

پرواز هواپیمای مدل دست ساز دانش آموزان بسیجی روستای برندق در خلخال

پس از موفقیت دانش آموزان بسیجی  روستای نساز در طراحی و ساخت پهباد فوق سبک، این بار دانش آموزان پایه ی چهارم ابتدایی دبستان علی بن ابیطالب(ع) روستای برندق موفق به ساخت هواپیمای مدل شدند.

 

به گزارش خبرنگاربسیج دانش آموزی دراردبیل دو ماه پیش بود که با سفر به روستای نساز درجمع 8 دانش اموز بسیجی مدرسه بتول روستای نساز قرارگرفتیم که موفق به ساخت پهباد هوایی دراین روستا توسط همین 8 دانش اموزان روستایی شدیم .

این 8 دانش اموزان بسیجی  دراین منطقه محروم با دستان محروم خود موفق به ساخت پهباد هوای یا همان پهباد حمل کننده با هزینه های شخصی خودشان شده بودند که مورد تجلیل استاندار اردبیل و جمعی از مسئولان استانی نیز شد.

 

این 8 دانش اموز خلاق و مبتکر با ساخت و به پرواز درآوردن این پهباد حمل کننده الگویی شدند برای تمامی دانش اموزان مناطق محروم روستایی و شهری که می توان گفت شعار خواستن ، توانستن را در روحیه و انگیزه دانش اموزان استان افزایش داده و ایجاد کردند.

 

 

و حالا پس از به پرواز درامدن این پهباد در اسمان های مناطق محروم روستای نساز و منطقه خورش رستم خلخال سایر دانش اموزان هم به این انگیزه دست یافتندکه می توانند انها هم به اینچین کارهای خلاقانه دست بزنندکه امروز شاهد چند گروه دیگر از دست آوردهای خلاقانه دانش آموزان روستای برندق منطقه خورش رستم خلخال شدیم .

 

 

دانش آموزانی  بسیجی که با الگو گرفتن از مربیان خود و دانش اموزان روستای نسازی موفق به ساخت هواپیمایی مدل شده اند.

این هواپیمای مدل دقیقا ً بر اساس طرح کتاب درسی علوم و به منظور تعمیق هر چه بیشتر یادگیری در دانش آموزان ساخته شده است.

امیدواریم در آینده شاهد افزایش انگیزه و روحیه دانش اموزان در راستای به تحقق رسیدن شعار خواستن ، توانستن است برسیم و شاهد پیشرفت رشد علمی و صنعتی کشورمان با کمک همین دانش اموزان خلاق و مبتکر باشیم .

 

گزارش از مهدی همتی
 

إضافة تعليق جديد

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.