17/4/6
عدد التعليقات:0
13:34
رقم المقالة:20174624026
-A A +A
معاون آموزش و پرورش اردبیل:

مسابقات کشوری قرآن در اردبیل با رویکرد بومی اسلامی برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:‌ اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد بومی اسلامی در طول مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در اردبیل از اولویتهای اساسی ستاد برگزاری مسابقات است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی درادربیل مصطفی کافی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در اردبیل اظهار کرد: در راستای برگزاری مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز هماهنگیهای لازم برای تشکیل گروه سرود جهت اجرا در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات انجام شده است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد بومی، اسلامی در طول مسابقات از اولویتهای اساسی ستاد برگزاری مسابقات است، گفت: اجرای سرودهای محلی و ملی می‌تواند جزو برنامه‌های فرهنگی باشد که برای غنی تر کردن فضای مسابقات باید از آن بهره‌برداری کرد.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه اعضا سرود تلفیقی از دانش‌آموزان ابتدایی و دوره اول متوسطه باشد، بیان کرد: از لباسهای یک دست و شالهای محلی متناسب با فرهنگ استان باید برای گروه سرود استفاده شود.

کافی تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت کنندگان در این سری از مسابقات از نقاط مختلف کشور حضور خواهند داشت، سرودها به صورت دو زبانه اجرا شده و در انتخاب مضمون سرود، تلفیقی از واژه‌های وطن، ولایت، شهدای مدافع حرم و نماز و عترت بهره ببریم.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با تاکید بر بانشاط و حماسی بودن محتوای سرود افزود: باید در زمینه برگزاری این دوره از مسابقات با هماهنگی و مشارکتهای لازم بتوانیم میزبانی شایسته‌ای داشته و از مزایای برگزاری این مسابقات در اردبیل به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری کنیم.

وحید سیدهاشمی، رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز با اشاره به زمانبندی اجرای مسابقات کشوریاظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان در خردادماه امسال و نیز نزدیک شدن به ایام امتحانات دانش‌آموزان، آماده‌سازی گروههای سرود در مدت باقیمانده از ضروریات است.

إضافة تعليق جديد

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.